455 Bufet z nadst. – eklektyzm

PDFDrukujEmail
Niemcy, ok. 1890 styl eklektyczny /tzw. mebel kajzerowski lub styl: historyzm/
Szczegóły produktu

  Konstrukcja sosnowa okleinowana orzechem z elementami z litego orzecha.

  Część dolna w formie 2-drzwiowej szafki z 2 szufladami ponad drzwiami.  Filungi drzwi rzeźbione w geometr. wzory z pryzmowatym klockiem w środku. Po bokach toczone i kanelurowane kolumny.  Nogi toczone.

  Część górna efektownie zróżnicowana architektonicznie składa się z 2 szafek po bokach i podwyższonej wnęki w środku zwieńczonej 2 łukami z kolumienką w środku i galeryjkami u dołu.  Szafki flankowane toczonymi kolumnami,  filungi drzwi szafek z efektownymi płaskorzeźbami będącymi w analogii z drzwiami dolnymi.  Dwupoziomowe zwieńczenie mebla profilowanymi listwami.

  Część górna wspiera się na zdobionej geometrycznymi płaskorzeźbami i listwami profilowanymi desce z tyłu i 2 toczonych kolumienkach z przodu.

  Perfekcyjny mebel będący emanacją stylu.  O jego wartości świadczy niezwykle efektowna architektura mebla z układającymi się w pionach i poziomach liniach podziału.  Mistrzostwo wykonania uwidacznia się w perfekcyjnych rzeźbach i elementach toczonych.  Całość wspaniale uzupełniają oryginalne okucia mosiężne.

Wys.  233     szer.  143     głęb.  70 cm                                                                    cena:   2 850 zł