255 Sekretera mahoniowa - biederm.

PDFDrukujEmail
Niemcy, ok. 1850
255-(3)
255-(4)
255-(2)
Szczegóły produktu

 

Korpus sosnowy okleinowany mahoniem piramidalnym /kubańskim/ na przodzie i mahoniem prostym na bokach.

 

  Zwarty korpus z 4 szufladami i klapą do pisania. Wszystkie szuflady o profilowanym froncie, front klapy do pisania obramowany szeroką profilowaną listwą.

Krawędzie między frontem i bokami zaokrąglone, góra zwieńczona typową dla biedermeieru "listwą" i płytą o falistych krawędziach. Mebel spoczywa na niskich zaokrąglonych nóżkach.

Za klapą do pisania życie wewnętrzne z 12 szufladkami i wnęką w środku. Efekt estetyczny tworzą: piękny piramidalny fornir mahoniowy, profilowane fronty szufladek i gustowne, toczone chwyty szufladek ze wstawkami z masy perłowej

 

Zamki i mosiężne, owalne kluczynki oryginalne. Dorobiono 5 kluczy i dwa brakujące chwyty szufladek.

 

  Sekretera po profesjonalnej renowacji. Naprawiono mechanikę szuflad, podklejono odchodzący fornir i uzupełniono jego braki. Powierzchnia została ostrożnie zeszlifowana, a następnie nałożono nową politurę szelakową. Wnętrza szuflad matowane szelakiem. Zdjęcia porównują stan mebla przed i po renowacji.

 

  Efektowny mebel salonowy o konsekwentnej, prostej architekturze, skupiający w sobie cechy póżnego okresu biedermeierowskiego. Piękno mebla uzyskano poprzez użycie wspaniałego forniru mahoniowego i konsekwentnie powtarzane faliste linie w czołach szuflad, szufladek i profilowaniach listew.

 

wys. 145,5            szer. 104            głęb. 52 /96/  cm                                                                   cena:  5 800 zł