312 Sekretera biedermeier – orzech

PDFDrukujEmail
Niemcy, ok. 1840
312-(2)
312-(4)
312-(3)
Szczegóły produktu

Konstrukcja sosnowa okleinowana orzechem.

Prosty wysoki korpus o zaokrąglonych krawędziach bocznych i wyoblonym poszerzeniu w części górnej tworzącym cokół górny. Nogi powtarzają kształt lizeny i krawędzi bocznej.  W części dolnej 4 szuflady, ponad blatem do pisania 2 szuflady, niższa o prostym czole, wyższa o czole wyoblonym współtworząca cokół mebla.

Za blatem do pisania /pow. do pisania – okleina czereśniowa/ bogate życie wewnętrzne z 12 szufladkami  z  czeczotowatym fornirem liściastym i z czarnymi chwytami; 3 szufladki w dolnym rzędzie zamykane na klucz.  Szufladka górna szeroka na całe życie wewn. z podzielonym czołem imitującym dwie boczne szufladki i środkową zdobioną intarsją promienistą w trójkącie.  W środku otwarte tabernakulum flankowane czarnymi kolumienkami z lustrem w tyle i półkolistą intarsją promieniową na dnie – półkole odbite w lustrze tworzy całe koło.   Oryginalne zamki i wszystkie części mebla.

Mebel po profesjonalnej renowacji, dokonano wszelkich napraw konstrukcji, dorobiono klucze, powierzchnie pokryto politurą.

Reprezentacyjny mebel salonowy, politura wydobyła piękno mazerunku i koloru wyszukanego forniru orzechowego. Fornir położony przez całość frontu mebla tworzy wspaniały, różnorodny rysunek.

Wys.  203      szer.  120      głęb.  59  cm                                                                 cena:  8 500 zł