405 Sekretera mahoniowa – późny biedermeier

PDFDrukujEmail
Niemcy , ok. 1840
img_8782
img_8783
img_8784
img_8786
Szczegóły produktu

Konstrukcja sosnowa okleinowana mahoniem,  na froncie mahoniem piramidalnym położonym przez całą wysokość mebla.

Korpus o zaokrąglonych kantach w formie esowatego profilu,  front mebla w formie profilowanej ramy, w której mieści się zamykany blat do pisania i 2 szuflady o prostych czołach otoczonych ramką,  front płyty do pisania obramowany listwami o esowatym przekroju .  Nad i pod ramą po jednej szufladzie o czołach esowato wyoblonych.  Góra mebla zwieńczona cokołem w formie wielostopniowo profilowanych listew fornirowanych.

Piękne życie wewnętrzne fornirowane palisandrem;  9 szufladek otaczających wnękę w formie wyciąganej skrzynki, za którą tajna skrytka.  Kanty skrzynki z profilowanych listew, na dnie intarsjowana szachownica,  u góry galeryjka z traleczek, za którą lustro skrywające następną tajną skrytkę z dostępem od tyłu.

Wszystkie 5 zamków oryginalne, brak kluczy;  brak nóg /wys. 10 cm/.  W życiu wewn. brak 5 chwytów szufladek i jednej traleczki galeryjki.  Na profilach cokołu duże ubytki forniru. Mebel do renowacji.

Reprezentacyjny mebel          O klasie sekretery świadczy użycie wyszukanych fornirów, zastosowanie w konstrukcji wielu profilowanych listew fornirowanych w poprzek, efektowne życie wewnętrzne z tajnymi skrytkami.

Wys. 155 /bez nóg: 145/      szer.  113      głęb.  60 cm                                                                cena:  2 950 zł