474 Biurko neorenesansowe

PDFDrukujEmail
Niemcy ok. 1930 - w stylu renesansu florenckiego
img_3120
img_3121
img_3123
img_3127
Szczegóły produktu

  Konstrukcja sosnowa i dębowa, całość fornirowana okleiną dębową, rzeźby i aplikacje z litego dębu.

  Cokół o przekroju wybrzuszonym poprzecznie żłobkowany, wsparty na 8 nogach w formie lwich łap . W części środkowej pod blatem szuflada, po bokach dwoje drzwi. W lewej szafce 3 szuflady, w prawej wysuwana półka. Filungi drzwi fornirowane piękną okleiną z tui z pięknymi rzeźbionymi rozetami w środku; filungi obramowane rzeźbionymi listwami. . Lizeny zewnętrzne skośne z osadzoną u góry rzeźbioną postacią kobiecą z lewej, a męską z prawej strony. Rzeźby wspierają się na wolucie rozwijającej się we wstęgowy element geometryczny.

Biurko czterostronne z możliwością ustawienia w środku pomieszczenia. W środku części tylnej wnęka  do odkładania przedmiotów.

 

 Mebel w stanie doskonałym po profesjonalnej renowacji; na dębową powierzchnię mebla została nałożona politura i wosk, a na filungi drzwi została nałożona politura szelakowa. Zamki i kluczynki oryginalne, jeden klucz oryginalny, 2 klucze dorobione /identyczne z oryginałem/.

 

 

    Niezwykle efektowny mebel, dzięki swej urodzie przyciągający uwagę i potrafiący nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Perfekcyjne wykonanie z mistrzowską snycerką i użycie unikalnych fornirów podnosi wartość mebla. Czas nadał meblu wspaniały ciepły kolor.

 

wys.   77,5   szer. 160    głęb. 77,5  Cm

                                                                                           Cena:  3 500 zł

 

 

Biurko wraz z szafą biblioteczną  /473/ i okrągłym stołem /475/ stanowi unikalny, piękny komplet mebli gabinetowych.