519 Sekretera mahoniowa – Ludwik Filip

PDFDrukujEmail
Niemcy Płn. ok. 1850 styl Ludwika Filipa
img_5900
Szczegóły produktu

  Konstrukcja z drewna sosnowego okleinowana fornirem mahoniowym o mazerunku piramidy;  aplikacje i listwy profilowe z litego mahoniu.

Prostopadłościenny mebel z 1 szufladą u góry, otwieraną płytą do pisania w środku i szafką z 1 półką w części dolnej zamykaną drzwiczkami imitującymi czoła 3 szuflad.  Na skośnych lizenach żłobkowane profile przechodzące u dołu w fantazyjnie ukształtowane nogi, a u góry w podobnie ukształtowane aplikacje o bogatym uprofilowaniu z wyrzeźbionym motywem roślinnym .  Zwieńczenie korpusu listwą profilową, w części przedniej ukształtowaną w fale i zawiniętą w środku w parę „baranich rogów”.  Czoła szuflad i płyty do pisania  mają w środku zagłębione pola o fantazyjnym obrysie.  Szuflady i płyta do pisania rozdzielone półokrągłymi listwami tworzącymi poziome podziały mebla.  Mechanizm otwierania płyty z użyciem ciężarków.

  Życie wewnętrzne z szeroką szufladką u góry, 6 małymi po bokach małego tabernakulum zamykanego drzwiczkami /na klucz/; u dołu wpuszczane w głąb miejsce odkładcze.  Wszystkie elementy fornirowane mahoniem piramidalnym z filetem po bokach.  Chwyty szufladek toczone z umieszczonym w środku chwytu małym krążkiem z macicy perłowej.

  Cztery oryginalne zamki, 3 klucze, kluczyk tabernak. zły. Wszystkie części oryginalne.

  Płyta zamykająca mebel od góry wygięta,  wygięta również dolna płyta podziału w życiu wewn., pęknięcia na blacie od wewnątrz.  Nieliczne „kuśnierze”, kilka małych ubytków forniru po bokach z tyłu; tylko 1 oryginalna kluczynka mosiężna /w klapie/.  Brak 2 chwytów w życiu wewn. /1 luzem/. 

  Piękny, nieduży mebelek o wyszukanym rysunku forniru, ciekawej architekturze obramowanej przez niezwykle efektowne aplikacje. Jakość rzeźb, listw profilowych, dobór fornirów i ogólne wrażenie znamionują mistrzostwo wykonania przez znakomity warsztat.  Mebel jest emanacją stylu Ludwika Filipa skupiając w sobie wszystkie najważniejsze cechy tego stylu.

  Wys.  168       Wys. płyty do pis.  87       szer.  87,5        głęb.  48 /85/ cm                                                                      cena:  1 800zł