375 Szafa bibliot. - Art Deco - orzec

PDFPrintEmail
Niemcy, ok.1930; szafa orzechowa
2
3
4
5
6
Description

  Konstrukcja sosnowa i z płyty stolarskiej,  okleina orzechowa.

  Szafa 2-częściowa.  Część dolna w formie szerokiej, niskiej szafki z 2 parami drzwi. Drzwi zewnętrzne płaskie, dwoje drzwi wewnętrznych zdobionych aplikacjami w formie wici roślinnych i elementów geometrycznych.   Mebel spoczywa na wyszukanym modelu nóg składającym się z 4 wysmukłych walców w układzie pionowym przedzielonych wklęsłymi płytkami. Na froncie kilka charakterystycznych dla Art Deco półokrągłych listew oklejonych efektownym wzorzystym fornirem.

Część górna jako nadstawa o  dwojgu pełnych drzwi zewnętrznych i 2 przeszklonych /szyby przesuwane/ przestrzeniach w układzie piętrowym z jedną półką.  Cała nadstawa zwieńczona u góry i bokach wyobloną szeroką listwą rzeżbioną w elementy adekwatne do aplikacji na drzwiach dolnych.

  Stan mebla zadawalający,  drobne uszkodzenia forniru u dołu nóg.                                                          

  Piękny model mebla Art Deco. Szczególny efekt wywiera ciepły, jasnobrązowy kolor i wyszukany fornir o wspaniałym wzorzystym mazerunku ułożony na powierzchni drzwi w „poczwórne lustro”.  O klasie mebla świadczy fakt, że wnętrza i półki są fornirowane orzechem.

Szer.  250       wys.  185       głęb.  54 cm                                                                      cena:  1 400 zł