473 Szafa biblioteczna neorenesansowa

PDFDrukujEmail
Niemcy ok. 1920
img_3041
img_3042
img_3044
img_3045
img_3046
img_3129
Szczegóły produktu

Wspaniała, efektowna szafa biblioteczna w stylu neorenesansowym wzorowanym na renesansie florenckim.

  Konstrukcja sosnowa i dębowa, całość fornirowana okleiną dębową, rzeźby i aplikacje z litego dębu.  Szafa czterodrzwiowa, dwoje drzwi bocznych podzielonych na 3 pola-filungi fornirowane piękną okleiną z tui z pięknymi rzeźbionymi rozetami w środku; filungi obramowane rzeźbionymi listwami. Dwoje drzwi środkowych przeszklone z szybami fazowanymi obramowanymi rzeźbionymi listwami. Cokół o przekroju wybrzuszonym poprzecznie żłobkowany, wsparty na szerokich nogach w formie lwich łap. Głowa z rzeźbami floralnymi zwieńczona profilowanym gzymsem powyżej. Lizeny zewnętrzne skośne z osadzoną u góry rzeźbioną postacią kobiecą z lewej, a męską z prawej strony. Rzeźby wspierają się na wolucie rozwijającej się we wstęgowy element floralny.

Wewnętrzne pow. drzwi bocznych i boki wnętrz  okleinowane mahoniem, góra, dół i tył wnętrz – dębem; w każdej przestrzeni wewnętrznej po 4 półki ze sklejki okleinowane dębem. W części środkowej 4 długie półki sosnowe jak i całe wnętrze okleinowane dębem.  Wszystkie półki z możliwością regulowania wysokości położenia.

Szafa jest rozbieralna na elementy. Ścianki i przegrody łączone są z cokołem i głową wewnętrznymi śrubami ściągającymi.

Biblioteka w stanie doskonałym po profesjonalnej renowacji; na dębową powierzchnię mebla została nałożona politura i wosk, a na  filungi została nałożona politura szelakowa. Zamki i kluczynki oryginalne, jeden klucz oryginalny, 2 klucze dorobione /identyczne z oryginałem/.

Niezwykle efektowny, reprezentacyjny mebel o wspaniałej robocie stolarskiej i snycerskiej, wysokiej klasie i standardzie /świadczy o tym m.in. wykończenie wnętrz/, ozdoba każdego salonu lub gabinetu.  Dla koneserów potrafiących docenić maestrię.

Wys. 194    szer. 260    głęb. 49 cm

                                                                                                   Cena:   4 500 zł