496 Szafa biblioteczna neorenesansowa -dąb

PDFDrukujEmail
Niemcy ok. 1920
img_4668
img_4670
img_4671
img_4672
img_4673
img_4674
Szczegóły produktu

Efektowna szafa biblioteczna w stylu neorenesansowym wzorowanym na renesansie florenckim.

  Konstrukcja z drewna sosnowego, zewnątrz i wewnątrz fornirowana okleiną dębową. Listwy, profile, rzeżby i aplikacje z litego dębu.

   Cokół o esowatym profilu z profilowanymi listwami u dołu zawiera 2 szuflady o pięknie toczonych i rzeźbionych chwytach. Ścianki boczne szuflad z litego dębu, dna z sosny fornirowanej dębem. Nogi w formie profilowanych, spłaszczonych graniastosłupów o przekroju nieregularnego ośmiokąta.

  Szafa3-drzwiowa. Dwoje drzwi bocznych przeszklone fazowaną szybą, części zewnętrzne drzwi imitują lizeny bogato rzeźbione w motywy roślinne z liśćmi akantu, kwiatami, owocami i wkomponowanymi w to papugą i rogiem obfitości.  Drzwi środkowe pełne, zdobione profilowanymi listwami, kompozycjami z liśćmi akantu w narożnikach i efektowną rozetą w środku.  We wnętrzu każdego z 3 przedziałów po 3 okleinowane dębem półki ze zdobioną przednią krawędzią. Możliwość regulowania położenia półek.

  Szafę wieńczy duży gzyms o esowatym profilu i z „koralikową” listwą ponad nim.

 Szafa jest rozbieralna na elementy. Ścianki i przegrody łączone są z cokołem i głową wewnętrznymi śrubami ściągającymi.

Biblioteka w stanie  dobrym, nieznaczne uszkodzenia powierzchni /rysy, otarcia/, z tyłu prawego boku cokołu ubytek 2 drzazg.  Zamki  oryginalne, brak kluczy, brak 2 kluczynek

Efektowny, reprezentacyjny mebel o wspaniałej robocie stolarskiej i snycerskiej.  Klasę mebla podkreśla perfekcyjne wykończenie wnętrz i półek poprzez okleinowanie ich dębem

Wys. 195    szer.218    głęb. 50cm
                                                                                        cena:  2 400 zł: